Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. května navštivte stanice HZS Královéhradeckého kraje

26. 4. 2018

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje pořádá každoročně u příležitosti svátku sv. Floriána – patrona hasičů „Dny otevřených dveří“. Přijďte si prohlédnout stanice HZS a zároveň budete moci zažít práci hasičů na vlastní kůži. V Jičíně se pak můžete těšit na tradiční Den složek IZS na Valdštejnově náměstí. 

Prostory stanic Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje budou otevřeny 1. května široké veřejnosti a 2. května mohou stanice navštívit děti, žáci a studenti mateřských, základních a středních škol v rámci exkurze.

Během státního svátku čeká návštěvníky zajímavý program. Bude možné prohlédnout si zásahovou techniku a vybavení hasičů, které každý den používají při ochraně životů, zdraví a majetku spoluobčanů. Zároveň budou na některých místech probíhat dynamické ukázky a dostanete také příležitost vyzkoušet si činnosti hasičů na vlastní kůži.

V Jičíně budete moci první květnový den vidět práci hasičů přímo na Valdštejnově náměstí, kde se koná Den složek IZS spojený se soutěží "Jičínský hasič přežívá". V Nové Pace si pak pro návštěvníky a školy připravili hasiči Týden otevřených dveří, který začíná už 30. dubna 2018.

 

„Dny otevřených dveří“ v jednotlivých stanicích HZS Královéhradeckého kraje:

centrální stanice Hradec Králové, nábřeží U Přívozu 122
stanice Hradec Králové – Pražská, Pražská třída

1. května 2018    9 – 16 hodin – pro veřejnost.

2. května 2018    9 – 16 hodin – pro školy.

Jičín
1. května 2018   10:00 – 15:30 hodin – „Den složek IZS“ - prezentace techniky na Valdštejnově náměstí v Jičíně spojené s ukázkami záchranářské činnosti. V rámci dne se uskuteční soutěž „Jičínský hasič přežívá“.

stanice Hořice, Otakarova 1500
1. května 2018    8 – 15 hodin – pro veřejnost.

stanice Nová Paka, Ruská 1208
30. dubna – 6. května 2018    8 – 15 hodin – „Týden otevřených dveří“ pro veřejnost a školy.
 

hzs-hk.jpg