Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dny otevřených dveří u Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje

26. 4. 2014

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje každoročně pořádá u příležitosti svátku sv. Floriána – patrona hasičů „Dny otevřených dveří“.  

Prostory čtrnácti stanic Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje budou otevřeny nejen pro veřejnost, ale i pro děti, žáky a studenty mateřských, základních a středních škol. Návštěvníci si budou moci prohlédnout požární techniku a vybavení hasičů, které každý den používají při ochraně životů, zdraví a majetku spoluobčanů.
 
V letošním roce budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si novou hasičskou techniku, která byla z větší části pořízena v rámci projektů spolufinancovaných z Evropské unie.
 
V Jičíně a Hořicích se jedná o automobilový žebřík a cisternu CAS 20, v Hradci Králové je také nová cisterna CAS 20 a potápěčský automobil. Navíc byl z peněz Statutárního města Hradec Králové pořízen rychlý zásahový automobil (RZA).
 

Územní odbor Hradec Králové

 

centrální stanice Hradec Králové, nábřeží U Přívozu 122

4. května 2014    9 – 16 hodin – pro veřejnost
5. května 2014    9 – 16 hodin – pro školy

stanice Hradec Králové – Pražská, Pražská třída

4. května 2014    9 – 16 hodin – pro veřejnost
5. května 2014    9 – 16 hodin – pro školy
 
 
Územní odbor Jičín

stanice Jičín, Dělnická 162

1. května 2014   8.30 – 15 hodin
„Jičínský májový čtvrtek“ pro veřejnost - prezentace současné a historické techniky na Valdštejnově náměstí v Jičíně spojené s ukázkami záchranářské činnosti, akce je společná s dobrovolnou jednotkou hasičů města Jičín. Akce je součástí „Dne otevřených dveří“ pro veřejnost a školy v rámci oslav svátku sv. Floriána – patrona hasičů.
 
18. května 2014  16 – 17 hodin „6. propagační jízda SH ČMS 2014“ pro veřejnost – dojezd hasičských historických vozidel a jejich prezentace na Valdštejnově náměstí v Jičíně za účasti představitelů města Jičín a zástupců profesionálních a dobrovolných hasičů okresu Jičín.
 
6. září 2014    8 – 12 hodin„Světový den první pomoci“ pro veřejnost – prezentace činnosti základních složek IZS ČR při poskytování předlékařské pomoci na Žižkově náměstí v Jičíně za účasti zástupců vedoucích složek IZS okresu Jičín se zapojením instruktorů při praktickém nácviku základů první pomoci.

 
11. – 12. září 2014 denně od 8 do 15 hodinDny otevřených dveří pro veřejnost a školy jako doprovodný program festivalu „Město pohádky“ – prezentace současné a historické techniky spojená s ukázkami činnosti hasičů (vyprošťování osob z havarovaných vozidel, práce lezecké skupiny).

stanice Hořice, Otakarova 1500

4. května 2014    9 – 15 hodin – pro veřejnost

 
23. – 27. června 2014 denně 8 – 12 hodin – pro školy i veřejnost, prezentace současné techniky a vybavení hasičů spojená s ukázkami činnosti hasičů,
 
20. září 2014  9 – 15 hodin – „Den Integrovaného záchranného systému ČR“ pro veřejnost - u příležitosti hodnocení spolupráce se Zdravotnickou záchrannou službou Královéhradeckého kraje, Policií ČR a Městskou policií z regionu Hořice.

stanice Nová Paka, Ruská 1208

5. – 11. května 2014    8 – 15 hodin„Týden otevřených dveří“ pro veřejnost a školy – ukázky současné a historické techniky profesionálních a dobrovolných hasičů.
 
21. června 2014    8:30 – 15 hodin„Slavnosti slunovratu“ pro veřejnost – prezentace současné a historické techniky na Masarykově náměstí v Nové Pace spojené s ukázkami záchranářské činnosti, akce je společná s dobrovolnou jednotkou hasičů města Nová Paka.