Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasiči Královéhradeckého kraje zasahovali v prvním pololetí u 2 372 událostí

22. 7. 2014

Více požárů, dopravních nehod i planých poplachů zaznamenaly oproti loňskému roku jednotky požární ochrany Královéhradeckého kraje za uplynulých šest měsíců letošního roku.  

Ve srovnání se stejným obdobím roku 2013 se ale celkově jedná o pokles o 205 událostí. A to hlavně z důvodu počtu technických událostí, kterých bylo letos o 386 méně než v roce předešlém.
 
Hasiči Královéhradeckého kraje likvidovali v prvním pololetí celkem 425 požárů, což je o 38 více než v uplynulém roce. Při nich zemřeli tři lidé. Dalších 35 lidí se zranilo, a to včetně pěti profesionálních a dobrovolných hasičů. Při požárech muselo být evakuováno 34 lidí a dalších 31 osob hasiči zachránili z bezprostředního nebezpečí. Požáry způsobily škodu přes 35 milionů korun, což je více než v prvním pololetí roku 2013. Včasným a účinným zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek občanů ve výši 291 milionů korun.
 
Nejničivější požár, který spolykal majetek za sedm milionů korun, likvidovali hasiči dne 28. dubna 2014 na Jičínsku. Ve večerních hodinách byl na operační středisko hasičů ohlášen požár skladovací haly v obci Holín. Na místě zasahovalo pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, kterým se podařilo zabránit rozšíření požáru na okolní objekty a uchránit hodnoty ve výši 10 milionů korun. Požár haly o rozměrech zhruba 65 krát 15 metrů byl takového rozsahu a intenzity, že byl hasební zásah neúčinný a po domluvě s majitelem ho hasiči nechali pod dozorem vyhořet. Škoda na skladovací hale byla vyčíslena na šest milionů a na uskladněném seně na jeden milion korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. 
 

14-04-28-holin--4-.jpg

 
Profesionální, dobrovolní a podnikoví hasiči Královéhradeckého kraje v prvním pololetí zasahovali u 623 dopravních nehod (o 68 více než v roce 2013), dále likvidovali 149 úniků nebezpečných látek (+ 35 událostí), zasahovali u 991 technických událostí (- 386) a vyjeli ke 184 planým poplachům (+ 40 událostí).
 
Při všech událostech zemřelo celkem 51 lidí a 792 jich bylo zraněno. Při zásazích bylo také zraněno devět profesionálních a jeden dobrovolný hasič. Před hrozícím nebezpečím hasiči evakuovali 490 lidí a 749 jich zachránili.