Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květnové dny otevřených dveří na stanicích a akce HZS Královéhradeckého kraje

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje pořádá každoročně při příležitosti květnového svátku sv. Floriána – patrona hasičů „Dny otevřených dveří“. Přijďte si prohlédnout stanice HZS a zároveň budete moci zažít práci hasičů na vlastní kůži. Na dvou stanicích bude mít veřejnost poprvé příležitost prohlédnout si nové výcvikové polygony – v Rychnově nad Kněžnou polygon pro výcvik hasičů a ve Velkém Poříčí unikátní lezecký polygon pro činnosti ve výškách a nad volnou hloubkou. V Jičíně se pak můžete těšit na tradiční Den složek IZS spojený se soutěží Jičínský hasič přežívá. 

Dny otevřených dveří na stanicích a akce HZS Královéhradeckého kraje při příležitosti svátku sv. Floriána v jednotlivých okresech Královéhradeckého kraje:

Územní odbor Hradec Králové

Dny otevřených dveří

  • centrální stanice Hradec Králové, nábřeží U Přívozu 122
  • stanice Hradec Králové – Pražská, Pražská třída

5. května 2019    9 – 16 hodin – pro veřejnost
6. května 2019    9 – 16 hodin – pro školy

Na stanicích budou probíhat dynamické ukázky činností hasičů jako je vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel nebo hašení rozpáleného oleje. Na stanici Hradec Králové - Pražská ukážou hasiči navíc práci s novým bateriovým vyprošťovacím zařízením, kterým disponuje jednotka od loňského prosince. 

Územní odbor Jičín

Jičín
1. května 2019   9 – 15 hodin – „Jičínská májová středa“ spojená s akcí „Den složek IZS“ - prezentace současné a historické techniky na Valdštejnově náměstí v Jičíně spojená s ukázkami záchranářské činnosti složek IZS. Akce společná s dobrovolnou jednotkou města Jičína, Policií ČR a ZZS KHK. Doprovodným programem akce bude zabezpečení soutěže profesionálních a dobrovolných hasičů „Jičínský hasič přežívá“, která proběhne od 09:30 hod. do 14:00 hod.

Dny otevřených dveří

  • stanice Hořice, Otakarova 1500

5. května 2019    9 – 15 hodin – pro veřejnost
6. května 2019    9 – 15 hodin – pro školy

Týden otevřených dveří

  • stanice Nová Paka, Ruská 1208

29. dubna – 5. května 2019    8 – 15 hodin – pro veřejnost a školy

Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen současnou zásahovou techniku, ale také historická hasičská vozidla. 

 

Územní odbor Náchod

  • stanice Náchod, Náchodská 530, Velké Poříčí

5. května 2019    9 – 16 hodin – pro veřejnost
6. května 2019    9 – 16 hodin – pro školy

Veřejnost si může prohlédnout kromě stanice a zásahové techniky také unikátní lezecký polygon pro činnosti ve výškách a nad volnou hloubkou. 

 

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

  • stanice Rychnov nad Kněžnou, Na Spravedlnosti 2010

5. května 2019    9:00 – 16 hodin – pro veřejnost
6. května 2019    9:00 – 16 hodin – pro školy

Veřejnost bude mít poprvé příležitost prohlédnout si výcvikový polygon pro práci hasičů, který simuluje těžké podmínky při zásahu u požárů. Polygon je součástí budovy stanice HZS Rychnov nad Kněžnou.