Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novoroční slovo starosty SH ČMS

4. 1. 2015

Bratři a sestry, milí hasiči,

jako každoročně, také letos vás chci na začátku roku oslovit a poděkovat vám za vaši nebývalou aktivitu. Charakteristickým se rok 2014 stal co do počtu významných akcí 150. výročí zrodu českého dobrovolného hasičstva. Oslavy proběhly nejen ve Velvarech, které pozvedly prapor jako první, ale také na tradičních litoměřických slavnostech, čtvrtém ročníku Pyrocaru, na trase VI. propagační jízdy a jiných místech. Připomněli jsme si tak slavnou tradici se ctí a s pevným odhodláním v ní pokračovat a stvrdit toto naše předsevzetí na nadcházejícím V. sjezdu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Do současných dějin se minulý rok zapsal především díky vynikajícím výsledkům z proběhlých mistrovství v disciplínách požárního sportu, které obzvláště pak potěšily srdce řady hasičů a hasiček tituly ze Svitav. Za to našim mladým atletům i organizátorům patří náležité ocenění, stejně jako těm, kteří se účastnili a zabezpečovali další soutěže.

             To vše by však nebylo možné bez aktivní podpory státní a místní samosprávy, stovek firem a organizací a v prvé řadě všech vašich blízkých. Vám i jim přeji do nového roku vše nejlepší, abyste ho užili v pevném zdraví a radosti z pracovních i osobních úspěchů.

 

 

                                                                                  Ing. Karel Richter

                                                                                  starosta SH ČMS