Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novým starostou SH ČMS byl zvolen Jan Slámečka

8. 12. 2018

Shromáždění starostů okresních sdružení hasičů (OSH) v sobotu 8. prosince 2018 v Centru hasičského hnutí Přibyslav zvolilo novým starostou SH ČMS Jana Slámečku.

Jan Slámečka je dobrovolným hasičem již 51 let, jeho domovským sborem je Sbor dobrovolných hasičů Olší. Celý život se aktivně zapojoval do činnosti hasičského hnutí na různých stupních organizační struktury Sdružení - jako starosta sboru, okrsku, člen VV OSH a VV KSH, krajský starosta, člen VV SH ČMS a náměstek starosty SH ČMS. Působí ve Správní radě Nadace na podporu hasičského hnutí v ČR působící při Centru hasičského hnutí. Je zasloužilým hasičem.

Za své hlavní úkoly v čele sdružení  považuje „přivést Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska k řádnému sjezdu v roce 2020 jako jednotný a pevný celek vytvořený z mnoha malých podstatných součástí, které se vzájemně doplňují.“ Jako samozřejmé vnímá uchování dobrých vztahů a úzkou spolupráci s kolegy z Hasičského záchranného sboru.