Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlašování pálení prostřednictvím webových stránek

29. 3. 2015

Vyplnění potřebných údajů na internetu zabere jen několik málo minut a usnadní hasičům práci.  

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje přijímá v současných teplých a slunečných dnech desítky ohlášení pálení klestí a zbytků biologického odpadu. Evidence pálení slouží především pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.
 
V současné době probíhá většina ohlášení pálení telefonicky, což při souběhu s příjmem tísňových volání a řešením mimořádných událostí enormně zatěžuje činnost krajského operačního a informačního sřediska. Hasičský sbor se touto cestou obrací na občany, aby k ohlašování pálení využívali přednostně aplikaci na webových stránkách Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje místo telefonického oznámení. Při ohlašování jednotlivého pálení není třeba se jakkoliv registrovat a vyplnění potřebných údajů trvá jen několik málo minut.
 
Aplikace k ohlašování pálení je dostupná z webových stránek Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje (http://www.hzscr.cz/hzs-kralovehradeckeho-kraje.aspx) klepnutím na grafický obdélník „PÁLENÍ KLESTÍ“, umístěný v pravé polovině úvodní stránky, nebo přímo z následujícího odkazu:
 
 
Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje děkuje občanům za vstřícnost a spolupráci.