Jdi na obsah Jdi na menu
 


Operační středisko hasičů v Jičíně končí a jeho úkoly převezme krajské operační středisko v Hradci Králové

11. 3. 2014
Od 1. dubna 2014 bude zrušeno operační a informační středisko územního odboru Jičín a veškeré jeho úkoly a kompetence převezme krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru (HZS) Královéhradeckého kraje v Hradci Králové. V rámci budování jednotných operačních středisek HZS krajů bude koncem letošního roku zrušeno i poslední okresní operační středisko v Rychnově nad Kněžnou. HZS Královéhradeckého kraje patří v rámci republiky k posledním, který dosud neřídí všechny výjezdy hasičských jednotek v rámci celého kraje z centrálního operačního střediska.
 
Občané okresu Jičín tuto změnu prakticky nepocítí, moderní technické vybavení a zázemí umožní efektivně řídit výjezdové jednotky z krajského operačního a informačního střediska.
Kontaktním informačním místem pro řešení událostí bude v okrese Jičín od 1. dubna t.r. pouze krajské operační středisko HZS Královéhradeckého kraje v Hradci Králové. Občané z Hradce Králové, Náchoda, Trutnova a nyní i z Jičína mohou hlásit pálení klestí a podobné události na telefonní číslo 950 530 100.
 
Starostové všech obcí, kteří mají podle zákona povinnost zřídit jednotku požární ochrany, byli o této skutečnosti informováni. Aktuálně také probíhá informování ostatních složek integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje a dalších institucí.

 

kopis.png