Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ředitel královéhradeckých hasičů byl jmenován do hodnosti generála

4. 11. 2016

Prezident Miloš Zeman jmenoval 28. října 2016 při příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu ředitele Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje plk. Ing. Františka Mencla do hodnosti brigádního generála.  

Stal se tak šestým generálem v historii HZS České republiky.

Ing. František Mencl se za dobu svého dlouholetého působení v oblasti požární ochrany významně zasloužil o rozvoj HZS Královéhradeckého kraje i samotného integrovaného záchranného systému. Mimo jiné zajistil výstavbu budovy Krajského operačního a informačního střediska HZS Královéhradeckého kraje nebo nového sportoviště s cvičnou věží pro profesionální a dobrovolné hasiče v Hradci Králové. Od roku 2001 se výraznou měrou zasloužil také o vybudování nebo zrekonstruování stanic ve Dvoře Králové nad Labem, Rychnově nad Kněžnou, Vrchlabí, Broumově i obou stanic profesionálních hasičů v Hradci Králové. Aktivní je také v legislativním procesu, kde se mu rovněž daří přispívat ke zlepšení právního rámce pro fungování požární ochrany. Pan Ing. František Mencl je letitým propagátorem a organizátorem soutěží v požárním sportu. V letošním roce dovršil 31 let služby pro požární ochranu.

Jmenování do generálské hodnosti je vrcholným oceněním práce pana ředitele Františka Mencla, kterou vykonává jako své celoživotní poslání.

viewimage.jpg