Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovo starosty: Oslavy 150. výročí vrcholí

21. 8. 2014

Když jsem na Shromáždění starostů okresních sdružení zahajoval oslavy 150 let českého dobrovolného hasičstva, netušil jsem, jaký bude o ně zájem. Už start k sérii úspěšných akcí XXI. hasičskou poutí na Svatém Hostýnu se hezky vydařil. Pozornost všech pak byla soustředěna na místo založení prvního českého dobrovolného hasičského sboru 22. května 1864, na královské město Velvary, kde se odehrávala hlavní část oslav. 

Její součástí byl i dojezd VI. propagační jízdy SH ČMS, která se tentokrát jela za bohaté účasti sborů i obyvatel průjezdních obcí z Hrádku nad Nisou přes německou Žitavu a polskou Bogatyni, Libereckým krajem do Jičína a na to z Mělníka do Velvar. Opět jsme uctili stopadesátiletou tradici, ke které se hrdě hlásíme. Stejně tak to dokázali i naši sportovci na mistrovstvích republiky v Českých Budějovicích a Brně a hlavně na mistrovství světa dorostu a juniorů v požárním sportu ve Svitavách.

Myslím si však, že nejlepší vizitkou oslav je každodenní práce vás všech pro hasičskou myšlenku pomoci bližnímu, která se vine jako červená nit celými sto padesáti lety. Za ni vám a všem, kteří vás podporují, patří veliký dík.

Stojíme nyní před vyvrcholením slavnostních čtyř měsíců. Čeká nás akce nejmasovější – Pyrocar 2014. Věřím, že bude tou nejlepší tečkou, charakterizující naše odhodlání a samotnou činnost všech členů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Přál bych si, aby i čtvrtý Pyrocar dopadl dobře. Vám, tisícům hasičů a jejich příznivcům, kteří přijedete poslední srpnový víkend na letiště do Přibyslavi, chci popřát nevšední krásný zážitek a z přátelských setkání hodně inspirace pro další dny.

Ing. Karel Richter

Starosta SH ČMS