Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ty to zvládneš aneb jak zachránit život při dopravní nehodě

14. 7. 2016

Každý někdy chybuje. Při dopravní nehodě ale může taková chyba někoho stát život.  Tahle kampaň ti ukáže, co dělat, aby si lidský život naopak zachránil.
 

Kampaň „Ty to zvládneš“ je celorepublikovou kampaní, která je určená pro širokou veřejnost a je zaměřena na nejčastější chyby „laických zachránců“ při dopravních nehodách. Kampaň realizuje Asociace Záchranný kruh, v úzké spolupráci s HZS ČR a ostatními složkami IZS a Ministerstvem dopravy ČR – BESIP. Kampaň je realizována v rámci projektu „Záchrana života při dopravních nehodách“ za finanční podpory z Fondu zábrany škod.

Deset poučných videí vás naučí, jak je možné zachránit lidský život. Jsou zaměřena na informace o vlastní bezpečnosti zachránce, že musí být u dopravní nehody dobře vidět a musí především myslet na bezpečí svoje i svých blízkých. Na to, jak správně komunikovat s operátory na tísňových linkách a také například na to, že se není třeba bát poskytnout první předlékařskou pomoc.

Neztrácet hlavu a být schopný pomoci dříve než na místo nehody přijedou profesionální záchranáři je cílem celé kampaně. Zvládnout to můžeme všichni, i „Ty to zvládneš“!

Ty to zvládneš: