Jdi na obsah Jdi na menu
 


Účinná pozornost JPO pětkám

27. 2. 2015

Ve středu 25. února 2015 se sešel starosta SH ČMS Ing. Karel Richter s generálním ředitelem HZS ČR brig. gen. Ing. Drahoslavem Rybou.

Hlavním obsahem jejich rozhovoru bylo materiální zabezpečení jednotek požární ochrany, zejména pak zařazených v kategorii JPO V. U těchto jednotek se předpokládá, že budou předurčené k zabezpečení ochrany obyvatelstva obcí. Na nutnost akutního řešení této problematiky je mezi hlavními představiteli dobrovolných a profesionálních hasičů jednotný názor. Jde o to, jak nyní v dělné součinnosti pokračovat. Nabízejí se cesty k účinné podpoře, jako například k zefektivnění obslužnosti a dovybavení víceúčelovými dopravními automobily.

Obě strany se budou i nadále touto problematikou zabývat. Starosta Richter je přesvědčen, že už brzké době bude dosaženo konkrétních výsledků.