Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě se ruší, lidé by měli být přesto opatrní

6. 9. 2018

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán zrušil ke dni 5. 9. 2018 vyhlášení období mimořádných klimatických podmínek, které platilo od 25. července 2018. 

Počínaje dnešním uvedeným dnem končí na území Královéhradeckého kraje vyhlášené období mimořádných klimatických podmínek, se kterým se pojil zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě.

Období bylo vyhlášeno rozhodnutím hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána dne 25. 7. 2018 a trvalo tak více než měsíc. Všichni obyvatelé i turisté by však měli být maximálně opatrní. I když je letošní velmi horké léto za námi a nyní přišlo několik deštivých dnů, zejména lesní a travní porosty jsou suchem poznamenané a riziko vzniku požáru stále existuje. 

Se zrušením nařízení hejtmana byla opět spuštěna aplikace pro hlášení pálení biologického odpadu na území Královéhradeckého kraje. Při plánovaném pálení apelují hasiči na občany, aby tuto aktivitu předem ohlásili přes webový portál https://paleni.izscr.cz/.

openAIR akce KČT Klatovy