Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zřícenou Trojskou lávku pomůže odstranit speciální hasičská technika

14. 12. 2017

Na základě žádosti primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové bude nasazena vyprošťovací technika Záchranného útvaru HZS ČR při odstranění Trojské lávky, která se v sobotu 2. prosince zřítila do Vltavy v Praze Tróji. 

O nasazení speciální techniky záchranného útvaru požádal na místě i vyšetřovatel Policie ČR s odůvodněním, že části mostní konstrukce nelze vytáhnout z Vltavy bez použití speciální techniky, kterou je vybaven právě Záchranný útvar HZS ČR. Jedná se zejména o dva vyprošťovací tanky, určené k manipulaci s těžkými břemeny, které byly nasazeny například také na vyproštění české lodi v Drážďanech. Tanky přijedou do Prahy na speciálních podvalnících. Jeden pojede z dislokace Zbiroh, druhý z Hlučína. Z Jihlavy pak dorazí dva tahače Tatry 815 s naloženými řetězy, které se používají pro úvaz a tažení těžkých břemen.

Z Hlučína dorazí na místo také automobil s potápěči a veškerou potřebnou technikou pro práci na a pod vodní hladinou.

Do náročné operace budou zapojeny všechny 4 roty Záchranného útvaru ze všech tří dislokací, Hlučína, Zbirohu a Jihlavy.

S podobnými zásahy má Záchranný útvar již zkušenosti. Zasahoval při již zmíněném vyproštění české lodi Albis v Drážďanech v březnu roku 2016 nebo při povodních v roce 2013 při vyprošťování uvízlých zemědělských strojů na Mělnicku ze zaplavených polí.

 

h8eebz6iid_1200.jpg68w519l8ll_1200.jpg